Tillhör projekt
Kv HumlanHär har du chansen att bygga ditt drömhus i ett lugnt och naturnära läge – med stadens puls bara en kort resa bort. Här bor du mitt i det öppna skånska landskapet, samtidigt som både Lund och Malmö finns inom bekvämt räckhåll. Perfekt för dig som vill kombinera det bästa av två världar.
Från Hjärup tar du dig enkelt till både Lund och Malmö med buss eller tåg. Pågatågen stannar vid Hjärup station, som du når på några minuter med cykel. Resan tar cirka 6 minuter till Hjärups station och 10 minuter till Malmö. För dig som hellre cyklar går det fint att ta sig till Lund på cirka 20 minuter.
Hjärup är ett omtyckt och växande samhälle med fokus på trygghet och trivsel. Här bor många barnfamiljer och du har nära till både förskolor och skolor. Grönområden och öppna landskap finns runt knuten – perfekt för lek, promenader och en aktiv vardag.
När du bygger med SmålandsVillan får du mycket hus för pengarna. Våra genomtänkta husmodeller passar både mindre och större familjer – och du väljer själv hur mycket du vill göra. Med vår totalentreprenad tar vi hand om hela processen, från start till inflyttning. Du skriver ett avtal – vi sköter resten. Enkelt, tryggt och utan krusiduller.
Vill du veta mer om tomterna i Kvarteret Humlan? Hör av dig till oss – vi hjälper dig hela vägen hem.
Vi förbehåller oss rätten att justera priser under pågående försäljning.
Fyll i dina uppgifter så återkommer vi till dig
| Objekt | Adress | Pris | Tomtarea | Boarea | Rum och kök | Inflyttning | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kommande
|
Tomt 1 | Pihlängsvägen | 2.550.000 kr | 686 m² | |||
|
Kommande
|
Tomt 2 | Pihlängsvägen | 2.450.000 kr | 586 m² | |||
|
Kommande
|
Tomt 3 | Pihlängsvägen | 2.400.000 kr | 575 m² | |||
|
Kommande
|
Tomt 4 | Pihlängsvägen | 2.400.000 kr | 575 m² | |||
|
Kommande
|
Villa 5 - visningshus | Pihlängsvägen | 569 m² |