Nya husmodeller!
Nu lanserar vi fem nya husmodeller med golvvärme som standard. Just nu har vi också ett lanseringserbjudande: 100.000 kr på tillval.
Se nyheterna!Korallvägen 3 , Ekenäs
Nu har du chans att bekanta dig med Villa Hjälmseryd i Ekenäs. Det här är ett inflyttningsklart hus som jobbar extra som visningshus i väntan på att få bli någons drömhem. Vem vet, kanske blir det du som flyttar in?
Vårt visningshus i Ekenäs blir ett inspirerande exempel på hur mycket hus du faktiskt får för pengarna med SmålandsVillan. Här får du möjlighet att känna in ljuset, flödet och funktionerna i ett nybyggt hem – och upptäcka hur vår småländska finurlighet tar form i verkligheten.
Just den här husmodellen, Villa Hjälmseryd, har tagit klivet in i pensionslivet men ger dig chansen att känna på ytorna, uppleva takhöjden och inspireras av den smarta planlösningen.
Här kliver du in i en villa om 88 välplanerade kvadratmeter med 2 rum och kök i Ekenäs. Huset har en härlig genomsikt från entrén vid gaveln mot trädgården på baksidan.
Direkt vid hallen tar du dig både in till klädkammaren med plats för skrivbord och det stora sovrummet som bjuder på gott om förvaring och egen walk in closet. Tar du ytterligare ett kliv in så finner du husets badrum.
Från hallen tar du dig sedan vidare in till det stora vardagsrummet som är förberett med en trappa upp till det övre våningsplanet. I vardagsrummet finns det plats för såväl soffgrupp som matplats.
Även om husmodellen inte finns kvar i vårt sortiment kan du skapa dig en uppfattning om hur det är att bo i en smålandsvilla. Dessutom har du möjlighet att ställa frågor direkt till våra säljare.
Varmt välkommen!