Nya husmodeller!
Nu lanserar vi fem nya husmodeller med golvvärme som standard. Just nu har vi också ett lanseringserbjudande: 100.000 kr på tillval.
Se nyheterna!Lotstorpsvägen 7, Norrköping
Nyfiken på hur en Villa Kalmar ser ut i verkligheten? Nu har du chansen att kika in i ett riktigt kundhus – mitt under uppbyggnad! En unik möjlighet att uppleva rymden, planlösningen och detaljerna innan huset ens är färdigmöblerat.
Vårt visningshus i Sidus blir ett inspirerande exempel på hur mycket hus du faktiskt får för pengarna med SmålandsVillan. Här får du möjlighet att känna in ljuset, flödet och funktionerna i ett nybyggt hem – och upptäcka hur vår småländska finurlighet tar form i verkligheten.
Välkommen att spana in detta nybyggda 1,5-planshus av modellen Villa Kalmar – en husmodell som påminner om nya Villa Smedby. Här får du ett välplanerat hem med ljusa ytor och smarta lösningar som gör vardagen enkel och husdrömmen möjlig. Ett prisvärt hus med plats att växa i, både nu och längre fram.
När du kliver in i det här huset möts du av en rymlig hall med fri genomsikt ut mot trädgården på andra sidan. Från hallen tar du dig vidare in mot köket som ligger i öppen anslutning mot det stora vardagsrummet och bjuder på ett fantastiskt ljusinsläpp. Här finns det gott om plats att umgås, både vid middagar och läxläsning. I husets andra ände ligger två sovrum intill husets tvättstuga och badrum.
Välkommen på visnings hos SmålandsVillan!